Aproape toată ţara se va afla, joi, sub o avertizare cod galben de temperaturi ridicate şi caniculă, meteorologii anunţând temperaturi de 35 de grade, mai ridicate în vest şi nord-vest. Săptămâna viitoare, canicula se va extinde, iar termometrele vor indica temperaturi extreme de până la 39 de grade Celsius. Cod galben de caniculă în România: […]

The post Cod galben de caniculă: temperaturi de până la 35°C first appeared on Jurnalul Olteniei – Știri din Craiova și Oltenia.

Citește articolul complet pe Jurnalul Olteniei →