Inspectoratul Teritorial de Muncă a anunțat că va intensifica verificările în perioada următoare pentru a se asigura că angajatorii respectă măsurile de protecție a salariaților în condiții de temperaturi ridicate extreme. Nerespectarea obligațiilor poate atrage sancțiuni contravenționale între 1.500 și 2.500 de lei. Ce trebuie să facă vasluienii pentru a evita problemele de sănătate în zilele cu […]

The post Inspectoratul de Muncă atrage atenția asupra respectării regulilor privind lucrul în timp de caniculă. Recomandări pentru temperaturi extreme first appeared on Monitorul de Vaslui.

Citește articolul complet pe Monitorul de Vaslui →