Președintele României, Nicușor Dan, va participa la cea de a doua reuniune a Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki), care va avea loc la Gdansk, Republica Polonă, joi, 25 iunie 2026. Agenda reuniunii se va concentra pe coordonarea între Statele Membre UE din imediata vecinătate a Federației Ruse în vederea implementării Planului Readiness 2030 și a […]

Articolul Președintele Nicușor Dan participă joi la Summitul Flancului Estic din Polonia, găzduit de premierul Donald Tusk apare prima dată în PS News.

Citește articolul complet pe PS News →