Sursă foto: Nicușor Dan FacebookPreşedintele României, Nicuşor Dan, va participa joi la cea de-a doua reuniune a Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki), organizată la Gdansk, în Polonia, unde liderii statelor participante vor discuta coordonarea măsurilor europene pentru consolidarea apărării şi a industriei de profil. Summitul este găzduit de premierul polonez Donald Tusk şi reuneşte preşedinţii României şi Lituaniei, precum […]

Citește articolul complet pe România Liberă →