Aflat pe lista neagră a conducerii PNL, după ce a susținut învestirea guvernului Veștea peste capul lui Bolojan, președintele Consiliului Județean Giurgiu, Toma Petcu, a fost îndepărtat de la șefia organizației județene de partid, prin decizia asumată marți de Biroul Politic Național. În consecință, Petcu afirmă că nu-și regretă opțiunile, considerând că „în viață trebuie […]
© G4Media.ro.

