Premierul interimar Ilie Bolojan a participat marți seara la recepția organizată de Ambasada Statelor Unite la București, cu ocazia Zilei Naționale a SUA, eveniment desfășurat în cadrul campaniei „Freedom 250”, prin care Washingtonul marchează 250 de ani de la Declarația de Independență.

Citește articolul complet pe Adevărul →