De la potop la caniculă în câteva zile! După o seară cu vijelii puternice în Oltenia şi Banat, ne pregătim de aproape 40 de grade Celsius! Meteorologii ar putea anunţa în weekend cod roşu de căldură extremă! Până atunci, la Timişoara, ploaia a inundat cea mai nouă maternitate din oraş, iar la Craiova, apele au ajuns până la geamurile maşinilor. 

Citește articolul complet pe Observator News →