Preşedintele României, Nicuşor Dan, va participa joi la cea de a doua reuniune a Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki), ce se va desfășura la Gdansk, Polonia. Agenda reuniunii se va concentra pe coordonarea între Statele Membre UE din imediata vecinătate a Federaţiei Ruse în vederea implementării Planului Readiness 2030 şi a tuturor celorlalte instrumente europene […]
Articolul Președintele Dan participă la Summitul Flancului Estic, la Gdansk – agenda și poziția României apare prima dată în CursDeGuvernare.ro.

