Kader Keita, fotbalistul de la Rapid, a fost trimis în judecată în dosarul accidentului rutier produs pe 3 martie 2026, în Sectorul 2 al Capitalei. O femeie de 67 de ani, lovită în urma incidentului, a ajuns la spital și a murit ulterior, iar sportivul este cercetat pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului.
Kader Keita, trimis în judecată după accidentul mortal din Sectorul 2
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Kader Keita, fotbalistul de la Rapid, a fost trimis în judecată în dosarul accidentului rutier produs pe 3 martie 2026, în Sectorul 2 al Capitalei. O femeie de 67 de ani, lovită în urma incidentului, a ajuns la spital și a murit ulterior, iar sportivul este cercetat pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Fotbalistul Abdul Kader Keita a fost trimis în judecată după ce a lovit mortal o femeie pe trecerea de pietoni
24 iunie 2026
Jurnalul Național
Rapidistul Kader Keita ajunge în fața instanței după accidentul mortal din martie
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

