Fotbalistul ivorian Kader Keita a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 din Capitală pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentul, după ce, în luna martie, a lovit cu maşina o femeie care traversa pe trecerea de pietoni şi a fugit.

Citește articolul complet pe Jurnalul Național →