Spitalul Județean din Timișoara a cumpărat, printr-un proiect finanțat prin PNRR, aparatură medicală și echipamente de sterilizare și dezinfecție în valoare de peste 35 de milioane de lei. Investițiile au ca scop reducerea riscului de infecții asociate actului medical. Prin proiect, la Compartimentul ATI-Traumă din Casa Austria a fost instalat un sistem special de filtrare și […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →