România nu merită să piardă brusc miliarde de euro din finanțări sau fonduri, așa cum risca în vara anului trecut, iar românii, în ciuda învrăjbirii alimentate azi din toate direcțiile, au nevoie ca de aer de acești bani și de acest loc în lume, a scris, miercuri, pe pagina sa de socializare, ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare.
Alexandru Nazare dă termen-limită pentru rezolvarea crizei. „În două săptămâni, România reîncepe discuțiile cu agențiile de rating. Nu merităm să ajungem în junk”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România nu merită să piardă brusc miliarde de euro din finanțări sau fonduri, așa cum risca în vara anului trecut, iar românii, în ciuda învrăjbirii alimentate azi din toate direcțiile, au nevoie ca de aer de acești bani și de acest loc în lume, a scris, miercuri, pe pagina sa de socializare, ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare.
Citește și aceste articole
Wall-Street.ro
Nazare: România nu trebuie să piardă miliarde din fonduri. „Românii au nevoie ca de aer de acești bani”
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

