Operațiunea de epurare internă a PNL, declanșată după eșecul Guvernului Veștea, a produs miercuri una dintre cele mai comentate mutări ale zilei: senatorul Adrian Peiu, ales în decembrie 2024 pe listele SOS România, a anunțat în plenul Senatului că a devenit membru al PNL și a preluat conducerea interimară a filialei Ialomița. Peiu vine cu […]

Citește articolul complet pe Sursa Zilei →