Senatorul Adrian Peiu a anunțat miercuri, în plenul Senatului, că s-a înscris în Partidul Național Liberal și va face parte din grupul parlamentar al PNL. Totodată va prelua interimatul organizației PNL Ialomița. Peiu a obținut mandatul de senator pe listele S.O.S. România, în circumscripția Ialomița, iar până de curând a condus grupul parlamentar Pace – […]

Citește articolul complet pe Gândul →