România nu merită să piardă brusc miliarde de euro din finanţări sau fonduri, aşa cum risca în vara anului trecut, iar românii, în ciuda învrăjbirii alimentate azi din toate direcţiile, au nevoie ca de aer de aceşti bani şi de acest loc în lume, a scris, miercuri, pe pagina sa de socializare, ministrul interimar Finanţelor, Alexandru Nazare.
România este lovită de un fenomen extrem de grav şi periculos. Devenim o societate slăbită, obosită, saturată – Nazare
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România nu merită să piardă brusc miliarde de euro din finanţări sau fonduri, aşa cum risca în vara anului trecut, iar românii, în ciuda învrăjbirii alimentate azi din toate direcţiile, au nevoie ca de aer de aceşti bani şi de acest loc în lume, a scris, miercuri, pe pagina sa de socializare, ministrul interimar Finanţelor, Alexandru Nazare.
Citește și aceste articole
Wall-Street.ro
Nazare: România nu trebuie să piardă miliarde din fonduri. „Românii au nevoie ca de aer de acești bani”
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

