România face un pas extrem de încurajator în dialogul cu partenerii europeni pentru reluarea exporturilor de ovine. În cadrul discuțiilor tehnice de la Bruxelles, solicitate direct de președintele ANSVSA, dr. Alexandru Bociu, delegația română a obținut o deschidere promițătoare din partea conducerii DG SANTE (Direcția Generală Sănătate și Siguranță Alimentară a Comisiei Europene) și semnale  […]

Articolul Perspective pozitive pentru România – Demersuri coordonate la nivel înalt de ANSVSA și MADR – Misiune urgentă de audit în

Citește articolul complet pe Curierul National →