Municipiul București va traversa două zile cu vreme călduroasă și disconfort termic ridicat, potrivit prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM). De miercuri, Capitala intră sub atenționare Cod galben de caniculă, după ce indicele temperatură-umezeală va atinge pragul critic de 80 de unități, transmite Mediafax. ANM a emis o informare meteorologică pentru București, […]
Articolul ANM: Bucureștiul intră sub Cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 33 de grade apare prima dată în PS News.

