Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Mediafax →ANM: Bucureștiul intră sub Cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 33 de grade, iar disconfortul termic se accentuează
Notele editorului
Municipiul București va traversa două zile cu vreme călduroasă și disconfort termic ridicat, potrivit prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Bucureștiul intră sub Cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 33 de grade
24 iunie 2026
Wall-Street.ro
Bucureștiul intră în trei zile de căldură și disconfort termic: miercuri sunt așteptate furtuni și grindină
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

