Membrii Guvernului au ținut astăzi, 24 iunie, un moment de reculegere în memoria celor doi polițiști, care și-au pierdut viața în urma unui grav accident produs la Sângerei, în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu. Premierul Alexandru Munteanu a transmis un sincere condoleanțe în numele Guvernului Republicii Moldova. „Vreau să exprim profunda tristețe pe care o resimt […]

Articolul Moment de reculegere la Guvern în memoria celor doi polițiști decedați la datorie. Autoritățile vor oferi sprijin pentru familiile acestora apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →