Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Mediafax →Psihologii explică de ce unii oameni spun „mulțumesc” de prea multe ori
Notele editorului
De ce unii oameni simt nevoia să mulțumească iar și iar pentru lucruri aparent banale? Cercetările din psihologie sugerează că în spatele acestui comportament se pot ascunde sentimente de apreciere profundă, dar și o teamă subtilă de a nu rămâne datori.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

