In perioada maindash;iunie 2026, sub sloganul bdquo;Fii tu insuti Fara filtre. Fara alcool rdquo;, se desfasoara Campania Nationala de Preventie a Consumului de Alcool. Chiar si in vacanta, elevii Scolii Gimnaziale Nr. 30 bdquo;Gheorghe Titeicardquo; din Constanta participa activ la acest proiect, organizat in parteneriat cu Directia de Sanatate Publica Judeteana Constanta, prin Compartimentul de Evaluare si Promovare a Sanatatii.Initiativa isi propune sa le arate tinerilor importanta alegerii u …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →