Peste 2.500 de elevi de la Colegiul Național Bănățean vor avea, în următorii ani, o sală multifuncțională nouă, care va putea fi folosită atât pentru sport, cât și pentru activități școlare și evenimente. Primăria Timișoara pregătește construirea unei săli multifuncționale la Colegiul Național Bănățean, una dintre cele mai mari școli din oraș. Proiectul vine să […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →