Șoferii care pleacă la drum fără permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare asupra lor ar putea să nu mai fie sancționați. Senatul a adoptat un proiect de lege care prevede eliminarea amenzilor aplicate în astfel de situații, dacă documentele pot fi verificate electronic de către polițiști. Inițiativa legislativă urmărește modificarea și completarea Codului rutier […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →