O modificare legislativă care ar putea simplifica viața a milioane de conducători auto a trecut de Senat. Proiectul de lege prevede eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare, în situațiile în care aceste informații pot fi verificate electronic de către polițiști. Inițiativa vine în contextul digitalizării […]

The post Fără amendă pentru șoferii care uită actele acasă? first appeared on Jurnalul Olteniei – Știri din Craiova și Oltenia.

Citește articolul complet pe Jurnalul Olteniei →