Prima probă a Evaluării Naționale a trecut cu emoții nu doar pentru absolvenții de clasa a VIII-a, ci și pentru profesorii care au avut de gestionat, după examen, o adevărată cursă contra cronometru cu tehnologia.După ce elevii au predat lucrările la Limba și literatura română, problemele au apărut …

Citește articolul complet pe Gazeta de Nord-Vest →