Emoții mari pentru absolvenții de gimnaziu care au sustinut astăzi prima probă din cadrul examenului de Evaluare Națională, respectiv la Limba și Literatura Română. Au fost înscriși pentru susținerea acestui examen, organizat în 2.956 de unități de învățământ/centre de examen, peste 148.000 de absolvenți ai clasei a VIII-a, conform Ministerului Educației și Cercetării. Proba a […]

Citește articolul complet pe Banat FM →