IGSU trage un semnal de alarmă în plin val de căldură şi le cere părinţilor să nu lase niciodată copiii singuri în maşină, nici măcar pentru câteva minute. Temperatura din interiorul unui autoturism poate ajunge rapid la niveluri periculoase, chiar şi atunci când afară nu pare extrem de cald. Avertismentul vine după tragedia din Franţa, unde doi copii de 2 şi 4 ani au fost găsiţi morţi într-o maşină.

Citește articolul complet pe Observator News →