Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) atrage atenția asupra riscurilor majore pe care le presupune lăsarea copiilor nesupravegheați în autoturisme, în contextul temperaturilor ridicate din această perioadă.
Articolul Avertisment IGSU după tragedia din Franța, unde doi copii au murit: copiii nu trebuie lăsați niciodată singuri în mașină apare prima dată în Brașovenii.

