Ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare, a anunțat că România a încasat încă 2,25 de miliarde de euro din PNRR. Suma este aferentă cererii nr. 4 și, susține el, reprezintă un rezultat esențial pentru investițiile țării. Banii urmează să fie convertiți în lei. Aceștia vor intra în contul Trezoreriei și vor fi folosiți pentru acoperirea […]

Citește articolul complet pe Gândul →