După demisia prim ministrului britanic Keir Starmer din funcția de lider al Partidului Laburist, proaspăt alesul deputat și fost primar al orașului Manchester, Andy Burnham, și-a declarat intenția de a candida la șefia partidului și pe cale de consecință de a îi urma în funcția de prim ministru, scrie RFI. Deocamdată, Burnham este singurul candidat […]
© G4Media.ro.

