Prim-ministrul Regatului Unit, Keir Starmer, a anunțat că își dă demisia. Acum, guvernul țării ar putea fi condus de Andy Burnham — fostul primar al zonei metropolitane Manchester, care săptămâna trecută a obținut o victorie convingătoare la alegerile parțiale pentru un loc în Parlament din circumscripția Makerfield, din nord-vestul Angliei, scrie BBC. În cadrul Partidului…
Prim-ministrul britanic Keir Starmer și-a dat demisia
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Prim-ministrul Regatului Unit, Keir Starmer, a anunțat că își dă demisia. Acum, guvernul țării ar putea fi condus de Andy Burnham — fostul primar al zonei metropolitane Manchester, care săptămâna trecută a obținut o victorie convingătoare la alegerile parțiale pentru un loc în Parlament din circumscripția Makerfield, din nord-vestul Angliei, scrie BBC. În cadrul Partidului…
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

