Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Antena 3 CNN →Maia Sandu acuză Moscova că nu a respectat niciodată suveranitatea Republicii Moldova: „Doar în UE ne vom putea simți în siguranță”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Lupta pentru suveranitate, începută în urmă cu 36 de ani, continuă astăzi prin integrarea europeană, a declarat marți președinta Maia Sandu, cu ocazia marcării a 36 de ani de la adoptarea Declarației de…
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Republica Moldova, la 36 de ani de suveranitate: "Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată"
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

