Avem obligația de a ne apăra și păstra suveranitatea, independența și pacea. Acest lucru îl facem prin procesul de integrare europeană. Doar în Uniunea Europeană ne vom putea simți în siguranță și ne vom consolida democrația. Mesajul a fost transmis astăzi de președinta Maia Sandu, cu ocazia marcării Zilei Suveranității, comunică MOLDPRES.
Șefa statului a menționat că, acum…

