Mulți dintre cei care ocupă garsoniere și apartamente în imobilele sociale au bani de avocați și se judecă cu municipalitatea. Oamenii nu vor să se mute din locuințe, deși contractele le-au expirat și nu mai îndeplinesc condițiile necesare pentru a continua să fie chiriași în imobilele Primăriei Pitești. Edilul Cristian Gentea spune că va schimba din temelii contractele de închiriere astfel încât beneficiarii să poată fi evacuați imediat ce le expiră contractele.

Situația de față îi pune în dificultate în special pe asistații sociali care și-au obținut dreptul de a ocupa o locuință socială, dar care sunt nevoiți să aștepte până la soluționarea în instanță a cauzelor, implicit până la eliberarea locuințelor ocupate abuziv de mai b

Citește articolul complet pe Atitudine in Arges →