Deputatul Florin Barbu anunță că solicitarea transmisă către Comisia Europeană pentru sprijinirea fermierilor afectați de seceta severă din 2025 a fost aprobată, România urmând să primească despăgubiri de 15 milioane de euro. Acesta susține că a inițiat demersurile după ce sprijinul solicitat la nivel guvernamental nu a fost acordat și evidențiază că autoritățile au obligația […]

Articolul Florin Barbu: „Fermierii afectați de seceta din 2025 vor primi despăgubiri de 15 milioane de euro” apare prima dată în Ziarul de Olt.

Citește articolul complet pe Ziarul de Olt →