Fostul ministru al Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Florin Barbu, a anunțat că fermierii români afectați de seceta severă din anul 2025 vor beneficia de un sprijin financiar în valoare de 15 milioane de euro, după ce Comisia Europeană a aprobat solicitarea transmisă de România. Potrivit lui Florin Barbu, demersurile pentru obținerea acestui sprijin au început […]
Articolul Florin Barbu anunță despăgubiri de 15 milioane de euro pentru fermierii afectați de seceta din 2025 apare prima dată în Olt Alert.

