Toți cei 18 pasageri americani repatriați de pe nava de croazieră MV Hondius, la bordul căreia a izbucnit un focar de hantavirus, au finalizat perioada de carantină și s-au întors în statele de origine. Autoritățile sanitare americane (CDC) au confirmat că nu a fost înregistrat niciun caz de infectare cu acest virus pe teritoriul SUA în urma incidentului.

The post Toți pasagerii americani de pe nava de croazieră afectată de hantavirus au ieșit din carantină și s-au întors acasă appeared first on Cotidianul RO.

Citește articolul complet pe Cotidianul →