Centrul Medical al Universităţii din Nebraska a anunţat, luni, că toţi cei 18 pasageri rezidenţi în SUA de pe nava de croazieră MV Hondius, afectată de hantavirus, s-au întors în statele lor de origine după ce au finalizat monitorizarea la Unitatea Naţională de Carantină, relatează Reuters.
Toţi pasagerii americani de pe nava afectată de hantavirus s-au întors în statele lor
Notele editorului
Centrul Medical al Universităţii din Nebraska a anunţat, luni, că toţi cei 18 pasageri rezidenţi în SUA de pe nava de croazieră MV Hondius, afectată de hantavirus, s-au întors în statele lor de origine după ce au finalizat monitorizarea la Unitatea Naţională de Carantină, relatează Reuters.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Ce s-a întâmplat cu pasagerii navei lovite de epidemia de hantavirus. Anunțul OMS
19 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

