Premierul interimar Ilie Bolojan a reacționat, marți dimineață, după ce Guvernul propus de Adrian Veștea a căzut la votul de învestitură din Parlament, afirmând că România are nevoie urgentă de un Executiv cu puteri depline, dar „construit pe transparență, reguli clare și respect pentru principiile democratice”.
Bolojan, după căderea Guvernului Veștea: „Jocurile de culise și trădările și-au arătat limitele”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul interimar Ilie Bolojan a reacționat, marți dimineață, după ce Guvernul propus de Adrian Veștea a căzut la votul de învestitură din Parlament, afirmând că România are nevoie urgentă de un Executiv cu puteri depline, dar „construit pe transparență, reguli clare și respect pentru principiile democratice”.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

