Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Tion →Bolojan, după eșecul Guvernului Veștea: „România are nevoie urgent de un Executiv cu puteri depline”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Președintele PNL, Ilie Bolojan, a transmis marți dimineață un mesaj după respingerea în Parlament a Guvernului propus de Adrian Veștea, afirmând că România are nevoie urgentă de un Executiv cu puteri depline și de o soluție politică bazată pe transparență și responsabilitate.
Citește și aceste articole
Bihoreanul
Bolojan, după căderea Guvernului Veștea: „Jocurile de culise și trădările și-au arătat limitele”
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

