Președintele PNL, Ilie Bolojan, a reacționat marți, 23 iunie, după ce Guvernul propus de Adrian Veștea a fost respins la vot în Parlament, și a transmis că România are nevoie de un executiv cu puteri depline, construit pe „transparență, reguli clare și respect pentru principiile democratice”.
Ilie Bolojan, prima reacție după picarea la vot a Guvernului Veștea: „Partidul Național Liberal își menține propunerea privind învestirea unui guvern minoritar”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Președintele PNL, Ilie Bolojan, a reacționat marți, 23 iunie, după ce Guvernul propus de Adrian Veștea a fost respins la vot în Parlament, și a transmis că România are nevoie de un executiv cu puteri depline, construit pe „transparență, reguli clare și respect pentru principiile democratice”.
Citește și aceste articole
Bihoreanul
Bolojan, după căderea Guvernului Veștea: „Jocurile de culise și trădările și-au arătat limitele”
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

