Ministerul Finanţelor (MF) a împrumutat, luni, 1,306 miliarde de lei de la bănci, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres. O licitație suplimentară este programată marți. Astfel, MF a atras 719,8 miliarde de lei printr-o emisiune cu o maturitate reziduală la 61 luni, la […]

Citește articolul complet pe Economedia →