Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →Ministerul Finanţelor a împrumutat luni peste 1,3 miliarde lei de la bănci
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ministerul Finanţelor (MF) a împrumutat, luni, 1,306 miliarde de lei de la bănci, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), anunță AGERPRES.Astfel, MF a atras 719,8 miliarde de lei printr-o…
Citește și aceste articole
Economica.net
Ministerul Finanțelor a împrumutat peste 1,3 miliarde de lei de la băncile comerciale
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

