Ilie Bolojan, președintele PNL, a declarat luni seară că invocarea numelui PNL de către miniștrii din guvernul Veștea reprezintă „o încălcare a Constituției”. Acesta a precizat că a transmis o notificare în acest sens conducerii Parlamentului. Bolojan: ”Ceea ce au făcut cei care au depus lista de guvern e o formă de abuz” Bolojan acuză […]

Citește articolul complet pe Gândul →