Funcţionarii parlamentari din Senat şi Camera Deputaţilor au anunțat că sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, în semn de protest faţă de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră „umilitor”.

The post Funcţionarii din Senat şi Camera Deputaţilor, în grevă japoneză în timpul procedurilor de învestire a Guvernului appeared first on tvrinfo.ro.

Citește articolul complet pe Tvrinfo →