Președintele partidului AUR, George Simion, a declarat luni seara, după discuțiile cu premierul desemnat Adrian Veștea, că formațiunea pe care o conduce va vota pentru învestirea Guvernului, doar dacă președintele Nicușor Dan va face clarificări privind poziția sa față de AUR. „În această seară, la sediul partidului AUR, a venit premierul desemnat de către Nicuşor […]
George Simion, după discuțiile cu Adrian Veștea: Un pas spre normalitate, dar nu votăm Guvernul
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Președintele partidului AUR, George Simion, a declarat luni seara, după discuțiile cu premierul desemnat Adrian Veștea, că formațiunea pe care o conduce va vota pentru învestirea Guvernului, doar dacă președintele Nicușor Dan va face clarificări privind poziția sa față de AUR. „În această seară, la sediul partidului AUR, a venit premierul desemnat de către Nicuşor […]
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
George Simion tranșează discuțiile cu Veștea: Un pas spre normalitate, dar nu votăm Guvernul
22 iunie 2026
Observator de Constanta
AUR condiționează votul pentru Guvernul Veștea de clarificări din partea președintelui Nicușor Dan
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

