Premierul desemnat Adrian Veștea nu l-ar fi convins pe președintele AUR, George Simion, să îi susțină Cabinetul la votul din Parlament. Președintele AUR și-a anunțat deja apropiații, printr-un mesaj pe WhatsApp, că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea. „Nu votăm”, este mesajul transmis de George Simion unui grup de apropiați din AUR, care l-au […]

Citește articolul complet pe Gândul →