Funcţionarii parlamentari din Senat şi Camera Deputaţilor sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunţat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceştia protestează faţă de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul „umilitor”
Protest la Senat și Camera Deputaților: funcționarii din Parlament au intrat în grevă japoneză. Revendicările sindicaliștilor
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Funcţionarii parlamentari din Senat şi Camera Deputaţilor sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunţat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceştia protestează faţă de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul „umilitor”
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

