Premierul desemnat Adrian Veștea urmează să se deplaseze la sediul AUR pentru discuții cu liderul partidului, George Simion, în contextul negocierilor pentru formarea noului guvern. Simion a declarat într-o conferință de presă că îl așteaptă pe Veștea la sediul formațiunii, insistând ca discuțiile să aibă loc într-un cadru transparent, dar propunerea sa părea făcută fără seriozitate.

Citește articolul complet pe Ziare.com →