Premierul desemnat, Adrian Veştea, a anunţat luni, 22 iunie, că se va întâlni cu preşedintele AUR, George Simion, după ce acesta a spus că parlamentarii AUR nu vor vota pentru învestirea Guvernului, în plenul comun de luni seară. Veştea spune că înţelege responsabilitatea care îi revine pentru a pune capăt haosului politic şi atunci când vine vorba de România şi de rezolvarea unei crize fără precedent, îşi asumă un dialog deschis cu orice formaţiune politică votată de români.

Citește articolul complet pe Digifm →